Portal_background_image

برگزاري اولين نشست هم انديشي ستاد انتخابات استان و هيات نظارت بر انتخابات استان

نشست فرمانداران شهرستانهای تابعه استان با هیات نظارت شهرستان ها در روز سه شنبه مورخ 99/09/25 به ریاست اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و با حضور مبارک آبادی رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان و صالحی مدیر کل سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی روز سه‌شنبه در ستاد انتخابات استان گفت: شعب اخذ رای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان به دلیل شیوع ویروس کرونا افزایش پیدا می‌کند.

«بهروز اکرمی» افزود: برنامه‌ریزی‌ مبنی بر افزایش پنج درصدی شعب اخذ رای در انتخابات انجام شده اما، نتیجه نهایی در زمان مشخص اطلاع‌رسانی می‌شود. 

وی ادامه داد: با وجود شیوع ویروس کرونا باید تدابیری در استان مرکزی اتخاذ شود که حتی یک رای روی زمین نماند و هر فردی که اراده شرکت در انتخابات را داشت در هر نقطه استان بتواند رایش را در صندوق بیندازد. 

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی اظهار داشت:  رعایت اصل بی‌طرفی و قانونمندی رویه ستاد انتخابات استان است که این مهم به‌صورت فهرست‌وار به ستادهای شهرستانی و فرمانداری‌های استان نیز ابلاغ شده، بنابراین اعضای ستاد باید در تمام فعالیت‌ها بر مدار قانون و ضوابط حرکت کنند.

اکرمی بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و بهره‌گیری هر چه بیشتر از فضای مجازی در راستای تبلیغات انتخاباتی مسایل مربوط به آی تی و فیبرنوری در تمامی نقاط مختلف استان باید به‌زودی با فعالیت مخابرات و دیگر نهادهای مسئول حل شود.

وی اضافه کرد: آموزش عوامل برگزارکننده انتخابات نیز یکی از مسایل مهم در برگزاری هر چه باشکوهتر این فرآیند ملی است که باید مورد توجه تمامی برگزارکنندگان قرار گیرد و این مهم باید زیرنظر فرمانداران و بخشداران قرار داشته باشد. 

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی مطالعه قوانین مربوط به انتخابات را از دیگر وظایف برگزارکنندگان این فرآیند ملی دانست و گفت: تمامی اشکالات مربوط به انتخابات دوره‌های گذشته و همچنین پیشنهادات کارگشا باید از سوی فرمانداران فهرست‌بندی و به استانداری و هیات نظارت برانتخابات استان ارایه شود. 

اکرمی افزود: تعامل بین هیات اجرایی و هیات نظارت بر انتخابات استان مرکزی سمبلیک نیست بلکه یک همکاری دوجانبه واقعی است چرا که قانون این ۲ نهاد را در کنار یکدیگر برای برگزاری هر چه باشکوهتر انتخابات قرار داده و این تعامل باید در انتخابات سال آینده متجلی شود. 

وی مستندسازی روند برگزاری انتخابات، بررسی فضای انتخاباتی شهرستان‌های نقاط مختلف استان از سوی فرمانداران و تهیه چک‌لیست انتخابات سال گذشته را از دیگر وظایف برگزارکنندگان انتخابات سال ۱۴۰۰ استان مرکزی عنوان کرد. 

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خردادماه سال آینده برگزار می‌شود. 

در استان مرکزی علاوه بر برگزاری این ۲ فرآیند، انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی نیز برای انتخاب نماینده سه شهرستان فراهان، تفرش و آشتیان نیز همزمان با این انتخابات برگزار می‌شود. 

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس دفتر امور سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها