Portal_background_image

برگزاري جلسه شوراي اداري استان

جلسه شوراي اداري استان مركزي در روز دوشنبه مورخ 99/04/16 با حضور استاندار،معاونين استاندار،فرمانده سپاه روح اله ، مديران و مسئولين استان در استانداری برگزار شد.

در این جلسه اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بر لزوم انجام اقدامات هوشمندانه در شورای اطلاع رسانی در مقابله با اطلاعات نادرست دشمنان علیه کشور تاکید کرد.

اکرمی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی عصر دوشنبه مورخ 99/04/16در نشست شورای اداری استان مرکزی اظهار کرد: یکی از قدرت‌های اصلی در عصر کنونی قدرت اطلاعات، انتشار و اشراف اطلاعاتی است و دشمنان به طور شبانه روزی در حال تولید اطلاعات علیه کشور و ملت ما هستند.

وی ادامه داد: دشمنان اطلاعات غلط به مردم ایران القا و وانمود می‌کنند به طوری که مدیرانی فاسد، ناکارآمدی و دارای سو مدیریت؛ کشور را به سوی تباهی و سیاهی می‌کشانند در چنین شرایطی هیأت وزیران مردادماه ۹۷ تشکیل شوراهای اطلاع رسانی استان‌ها را با هدف مقابله با قدرت رسانه‌ای دشمن تصویب کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: در فرهنگ رسانه در گذشته بیشتر تبلیغات معنا داشت یعنی از طریق شعار، پوستر، راهپیمایی تبلیغات انجام می‌شد اما در دوره رسانه‌ای جدید به دنبال شریک هستیم و برای شریک کردن مردم در اداره جامعه مهم‌ترین راه تولید اطلاعات است و باید برای جامعه هدف باور پذیر باشد.

اکرمی افزود: باید در وهله نخست بپذیریم رسانه و افکار عمومی مساله مهمی است تا زمانی که این مهم مورد پذیرش قرار نگیرد کاری انجام نمی‌شود.

به گفته وی شایعات در بستر بی‌اطلاعی شکل می‌گیرد و ایجاد شبه اطلاعات دو پهلو منجر به مشکلاتی می‌شود که باید برای آن راهکار تدوین شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی در خصوص پاسخگویی سازمان‌ها به پرسش‌های مردم عنوان کرد: در این راستا باید سوالات مردم از اداره هاجمع اوری شود چرا که بدون ارتباط با مردم نمی‌توان سازمان‌ها را به درستی مدیریت کرد و وقتی ارتباط با مردم شکل بگیرد قدرت به وجود خواهد آمد بنابراین مدیران باید اطلاعات را شفاف و ساده به مردم ارائه دهند.

اکرمی اظهار کرد: برخی دستگاه‌های اجرایی استان تعامل مطلوبی با رسانه‌ها ندارند و بر همین اساس ادارات استان در خصوص نحوه تعامل با مطبوعات و رسانه‌ها دسته‌بندی می‌شوند.

وی عنوان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی مدیران حرفه‌ای هستند که کار حرفه‌ای با مشارکت و همراهی مردم انجام دهند. در شورای اطلاع رسانی رتبه بندی مدیران دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود چرا که اطلاع مردم از این اطلاعات حق آن‌ها است.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس دفتر امور سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها