Portal_background_image

برگزاري جلسه پرسش و پاسخ سيد علي آقازاده استاندار مركزي از طريق اينستاگرام

ارتباط زنده و مستقیم و جلسه پرسش و پاسخ سید علی آقازاده استاندار مرکزی از طریق اینستاگرام با حضور اکرمی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری و صالحی مدیرکل سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری و تعدادی از روسای دانشگاه ها با دانشجویان استان به مناسبت روز دانشجو (۱۶آذرماه) در روز یکشنبه مورخ 99/09/16برگزار شد.

استاندار مرکزی عصر روز یکشنبه در گفت و گوی زنده با دانشجویان به مناسبت ۱۶ آذرماه روز دانشجو گفت: بخش‌های مهم صنعت و کشاورزی استان مرکزی ۲ بال برای توسعه و پیشرفت کشور هستند.

سید «علی آقازاده»افزود: امسال ۴۰۰ هزار تن گندم در بخش کشاورزی استان مرکزی تولید شد که ۳۵۰ هزار تن این محصول استراتژیک از کشاورزان خریداری شده است.

وی اظهارداشت: ۱۴۰ هزار نفر در بخش صنعت و ۱۰۰ هزار نفر هم در بخش کشاورزی استان مرکزی اشتغال دارند.
استاندار مرکزی گفت: از ظرفیت موجود استان هنوز به طور کامل استفاده نشده و لازم است از ظرفیت نیروی انسانی، دانشجویی و پژوهشی استان در رفع موانع و مشکلات بهتر استفاده شود.

آقازاده افزود: مطالعات مناسبی در دهه ۴۰ و ۶۰ برای استقرار صنایع در استان نشده اما استقرار برخی صنایع مانند پتروشیمی، پالایشگاه و آب سنگین در شرایط جنگی تصمیم سران کشوربرای جلوگیری از تهدیدات دشمنان بوده است.

وی اظهار داشت: ۱۸۰ هکتار از اراضی دانشگاه اراک بعد از گذشت سه دهه سنددار شد و این مرکز علمی می‌تواند برای این اراضی برنامه‌ریزی منسجمی داشته باشد.

استاندار مرکزی گفت: ساماندهی مسیر دانشگاه اراک که صنوف از قبیل سنگبری، تعویض روغنی و مشاغل مزاحم وجود دارد نیز در دستور کار قرار دارد تا چهره این مرکز علمی دانشجویی مناسبتر شود.

وی در ادامه اظهارداشت: استان مرکزی با انسجام موفق شد در مقابله با ویروس کرونا طرح های عملی مناسبی را برای اولین بار در کشور اجرا کند.
استاندار مرکزی گفت: این مهم نتیجه مشارکت فعالان جبهه سلامت، اصناف و همکاری خوب مردم بوده است.

آقازاده افزود: ۹۰ درصد مردم استان مرکزی در مبارزه با ویروس کرونا همکاری دارند و اوج بیماری شاید به خاطر عدم رعایت معدودی از افراد است.
فقدان سند جامع برای صنایع استان، انجام شدن شیوه درست خصوصی سازی، حمایت از مقالات علمی، حمایت از استارتاپ ها، افزایش سطح مهارت دانشجویان، توسعه اینترنت، فقدان سرور برای دانشگاه آزاد اسلامی اراک، نبود وسیله نقلیه برای تردد دانشجویان دانشگاه آزاد اراک، کمبود خوابگاه دختران دانشجو، حمل و نقل دانشجویان، پرداخت تسهیلات، فقدان اینترنت از جمله مطالبات دانشجویان بود که در این نشست زنده مجازی مطرح شد.

۶۷ هزار و ۱۴۹ دانشجو استان مرکز در ۷۵ مرکز آموزش عالی اشتغال به تحصیل هستند.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس دفتر امور سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها