Portal_background_image

برگزاري نشست مشترك معاونين و كارشناسان سياسي فرمانداريهاي استان

نشست مشترک معاونین و کارشناسان سیاسی فرمانداریهای استان به ریاست حقیقی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری و با حضور میرزائی سرپرست دفتر امور سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری و سایر اعضاء در روز سه شنبه مورخ 97/07/03 در محل سالن جلسات حوزه معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار گردید.

در این جلسه فتح اله حقیقی معاون استاندار مرکزی بیان داشتند:

🔻ارزیابی فرمانداری ها بر اساس برنامه عملیاتی تدوین شده در حوزه معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی صورت می گیرد

✔️با تهیه برنامه عملیاتی و حدود انتظارات حوزه معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی برای سال جاری و اجرای برنامه ها بر اساس زمانبندی انجام شده و با تهیه برش شهرستانی این برنامه عملیاتی هدف های مشخص برای سال جاری در استان جهت توسعه و ارتقا شاخص ها تعیین شده است .  

✔️ارزیابی عملکرد فرمانداری ها در حوزه معاونت سیاسی،امنیتی و اجتماعی بر اساس برنامه عملیاتی فرمانداری ها و شاخص های تعریف شده صورت خواهد گرفت.

✔️جلسات با هدف جلوگیری از اتلاف وقت، خروجی مفیدتر و پرهیز از موازی کاری و افزایش بازدهی ادغام شد و به فرمانداران هم ابلاغ شد که جلسات حول و محور چند جلسه اصلی برگزار شود تا خروجی مناسب حاصل گردد و در این راستا نیز از ظرفیت برقراری ارتباط زنده صوتی و تصویری در جلسات با فرمانداران استان استفاده شد.

✔️جهت ایجاد انگیزه و‌کادرسازی در بدنه استانداری سعی و تاکید بر این بوده است مدیران استانداری از جمله فرمانداران،معاونین فرمانداری ها و بخشداران از بدنه سازمانی وزارت کشور که شامل کلیه واحدهای تابعه آن ازجمله استانداری،فرمانداری وبخشداری می باشند انتخاب شوند.  

✔️استفاده از ظرفیت بانوان در پست های مدیریتی یکی از رویکردهای دولت است که باید به این توانمندی توجه بیشتری شود و در هرجایگاه مدیریتی که تخصص لازم را دارند مطرح شوند و در این راستا از زمان مدیریت استاندار جدید ۳ بانو در استانداری و ۳معاون فرماندار منصوب شده اند که در صدد افزایش تصدی این پست ها برای بانوان هستیم  و در مجموعه دستگاه های اجرایی استان با تشکیل جلسات متعدد با بیش از ۷۰ مدیرکل دستگاه اجرایی و انعقاد تفاهم نامه جهت افزایش پست های مدیریتی بانوان اقدام شده است

✔️برای سال جاری با مشارکت دستگاه‌های اجرایی جهت پرهیز از موازی کاری و پویایی اقدامات، برنامه عمل و نمایه تدوین و تبیین شد که در راستای آن برنامه های دستگاه های اجرای برای کاهش آسیب های اجتماعی تعریف و بر مبنا آن ارزیابی از عملکرد دستگاه های متولی صورت خواهد گرفت و محورهای مشخصی نیز برای دانشگاه ها تعیین شده است تا دستگاه ها همکاری لازم را در زمینه های تعریف شده برای دانشگاه ها با آنها داشته باشند.

✔️بنابر دستور استاندار برای امسال افتتاح شش خانه جوان در دستور کار قرار دارد که نخستین خانه جوان در اسفندماه سال گذشته در اراک افتتاح شد و همچنین خانه جوان دوم در هفته دولت در شهرستان ساوه و همچنین در خنداب راه اندازی شد در برنامه داریم که در  شهرستان های دیگر خانه جوان ایجاد گردد و در این راستا در جلسه برگزار شده با معاون وزیر ورزش و جوانان  پیگیری لازم برای جذب اعتبار تجهیز خانه های جوان در استان صورت پذیرفت.  

✔️در تبصره ماده ۵۳بیان شده که دستگاه‌ها می‌توانند یک درصد اعتبارات خود را صرف ورزش و جوانان کنند، برای نخستین بار در استان مرکزی ۱۰۰درصد این یک درصد عملیاتی شده است.

✔️در زمینه ورزش و جوانان ۲۷صدم درصد ارزش افزوده به این حوزه اختصاص پیدا می‌کند که  بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان است و در این رابطه پروژه‌هایی هم در ۱۲شهرستان تعریف شده که این اعتبار صرف این پروژه‌ها شود.

✔️باتوجه به نیاز تقویت ساختار فرمانداری ها ،اضافه شدن پست معاونت دیگر در چارت سازمانی آنها انجام شده است و در چارت جدید تشکیلات و ساختار فرمانداری ها تعداد معاونین به سه یا دو معاون افزایش پیدا کرده است

✔️باتوجه به اولویت بهداشت و درمان و اهمیت موضوع امنیت غذایی، سند امنیت غذایی استان با برگزاری جلسات و نشست های متعدد برای بررسی آن با تشکیل کمیته های مختلف، تدوین و در اولین کارگروه تخصصی استان مصوب خواهد شد و برای اجرا به دستگاه ها ابلاغ می شود.

✔️کمیته رصد نارضایتی های اجتماعی با هدف چابک سازی مدیریت در سال ۹۷ و آسیب شناسی ضعف های مدیریتی در پاسخگویی بهنگام به مطالبات به حق مردم تشکیل شده است.

✔️مسوولین باید ارتباط اثربخش با مردم برای حل مشکلات و مطالبات به حق آنها داشته باشند و تکریم مردم شعاری نباشد.

گالری تصاویر


دسته بندی

کارشناس دفتر امور سیاسی و انتخابات


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها